Logo Orklahopp
             SESONGEN 2004 - 05                   

Om Orklahopp

Aktive

Sesongen 2005-06

Resultater

Om hoppsporten

Trening

Video

Idrettslagene

Hoppbakker i sonen

Linker

Kontakt oss

Hovedside


Oversikt treninger og renn Orklahopp

 

 



REGLER OG PROSEDYRER I HOPPSPORTEN: Trykk HER


TERMINLISTE 2004/05 - HOVEDPUNKTER OG LOKALE RENN

Dato/år

Hopp og

Kombinert

0-13 år

Hopp 13-15 år

Hopp Elite/Sen/Jun

Kombinert

14-15/Jun/Sen

 

 

 

 

 

August

 

 

 

 

14-15. aug

 

RC Gjerpenkollen*

 

 

September

 

 

 

 

25.-26. sep.

 

 

Grand Prix Hakuba (JAP)

 

04-05. sep

 

RC Steinkjer*

 

 

Oktober

 

 

 

 

09.-10. okt.

 

 

FIS-renn Pragelato (ITA)

 

November

 

 

 

 

26. nov

 

 

WC Kuusamo (FIN)

 

27. nov

 

 

WC Kuusamo (FIN)

NC Vikersund - E/S/J

 

28. nov

 

 

NC Vikersund - E/S/J

 

Desember

 

 

 

 

04.-05. des

 

 

WC Trondheim

COC Rovaniemi (FIN)

WC Trondheim

08.-09. des.

 

 

COC Lahti (FIN)

 

11.-12. des

 

 

WC Harrachov (CZE)

NC Bardu - E/S/J

 CC Bardu - S/J

18. des

 

RC Linnerud/Lag

WC Engelberg (SUI)

COC Harrachov (CZE)

NC Bardu - E/S/J

 

19. des

 

RC Linnerud 

WC Engelberg (SUI)

COC Harrachov (CZE)

NC Bardu - E/S/J

 

26. des

 

 

COC St. Moritz (SUI)

 

27.-28. des

 

 

COC Engelberg (SUI)

 

29.. des

 

 

WC Oberstdorf (GER)

 

Januar

 

 

 

 

01. jan

 

 

WC Garmish-Part. (GER)

COC Seefeld (AUT)

 

03. jan

 

 

WC Innsbruck (AUT)

 

06. jan

 

 

WC Bischofshofen

 

08. jan

 

RC Vikersund

(13-16 år)

WC Wiilingen (GER)

COC Planica (SLO)

NC Hurdal - E/S/J 

CC Trondheim - S/J

RC Vikersund (14-15 år)

09. jan

 

RC Vikersund

(13-16 år)

WC Wiilingen (GER)

COC Planica (SLO)

NC Hurdal - E/S/J  

 

14. jan

 

 

COC Sapporo Miy. (JPN)

 

15. jan

 

 

WC Bad Mitterndorf(AUT)

COC Sapporo Oku. (JPN)

NC Huka - E/S/J        

 

16. jan

ST-cup H+K

Gåsbakken, IL Leik

 

Nyttårsrennet

Gåsbakken

IL Leik 

WC Bad Mitterndorf(AUT)

COC Sapporo Oku. (JPN)

NC Tveitan - E/S/J

RC Høgåsen ???

22. jan

 

RC Dovre (13-16 år)

WC Titisee-Neustadt(GER)

COC Bischofshofen

NC Odnes - E/S/J

NC Odnesbakken - S/J

RC Dovre (14-15 år)

23. jan

ST-cup H+K Knyken, Orkdal IL

RC Dovre (13-16 år)

WC Titisee-Neustadt(GER)

COC Bischofshofen

NC Odnes - E/S/J

NC Odnesbakken - S/J

RC Dovre (14-15 år)

28. jan

 

 

 

NM Lillehammer - S

29. jan

ST-cup H+K, Høgåsen, Byåsen IL

Nansenrennet

IL Nansen (10år-vet.)

WC Zakopane (POL)

COC Lauscha (GER)

NC Steinfjell - E/S/J

 

30. jan

 

Landsrenn, Os i Ø

Os IL (7 - 15 år)

WC Zakopane

COC Lauscha (GER)

NC Steinfjell - E/S/J

NM Lillehammer - S

Februar

 

 

 

 

05. feb

 

 

WC Sapporo Oku. (JPN) 

COC Braunlage (GER)

RC/ Kombilekene - Folldal (12-15 år)

CC Tvetanb. - S/J

06. feb

 

 

WC Sapporo Oku. (JPN)

COC Braunlage (GER)

JrNM Stor B - Odnes

RC/ K.lekene - Folldal

CC Tvetanb. - S/J 

08. feb.

 

 

COC Schönwald (GER)

 

11. feb

 

 

WC Pragelato (ITA)

NM Lag Lillehammer

WC Oslo

12. feb

ST-cup H+K, Kløvstein, Meldal IL

RC Storhaugen (Mosjøen)

(13-16 år)

WC Pragelato (ITA)

COC Brotterode (GER)

COC Baiersbronn (GER)

NM K 90 Lillehammer

WC Oslo

13. feb

 

RC Storhaugen (Mosjøen)

(13-16 år)

COC Brotterode (GER)

COC Baiersbronn (GER)

NM K120 Lillehammer

 

16. feb.

 

 

COC Breitenberg (GER)

 

19. feb

Skatvalrennet

RC Knyken ( RC for 13 år)

VM Obersdorf K100

COC Saalfelden (AUT)

NC Fageråsen E/S/J

16 - 27 VM Obersdorf/

RC Orkdal (14-15 år)

20. feb

 

RC Knyken ( RC for 13 år)

VM Obersdorf Lag K100

18 - 20 Nord. Jrlandsk/

NC Fageråsen E/S/J

18 - 20 Nord Jr.lkamp/

RC Orkdal (14-15 år)

25. feb

 

Hovedlandsr/Gjøvik

VM Obersdorf  K137 

Hovedlandsr/Gjøvik

26. feb

Midt-N Msk, Skogn(12-13)

Invitasjon

Hovedlandsr/Gjøvik

VM Obersdorf Lag K137

NC Holmenollen E/S/J

H.landsr/Gjøvik (14-15 år)

CC Holmenkollen S/J

27. feb

Midt-N Msk, Skogn(12-13)

Hovedlandsr/Gjøvik

NC Holmenollen E/S/J

H.landsr/Gjøvik (14-15 år)

CC Holmenkollen S/J

Mars

 

 

 

 

04. mar

Solan Gundersens VL (12-13 år)

 

JrNM Molde

 

05. mar

 

S Gundersens VL (12-13)

(JrNM Molde)

COC Vikersund/

NC Meldal/JrNM Molde

JrNM i Molde

 

06. mar

 

S Gundersens VL (12-13)

(JrNM Molde)

COC Vikersund/

NC Tr.h./JrNM Molde)

JrNM i Molde

11. mar

 

 

WC Lillehammer  

 

12. mar

 

RC Hasselbakken

 

 

13. mar

ST-cup H+K

Sjetnemarka

Sjetne IL (-11 år)

Fin Hopptr, Hasselbakken

WC Holmenkollen

 

18. mar

 

 

 

NM lag + CC Harstad

19. mar

 

RC Granåsen

NC Bavallen E/S/J

RC Trondheim (14-15 år)

20. mar

 

RC Finale K 90, Granåsen

NC Bavallen E/S/J 

 

27. mar

 

 

24-27/3. Junior VM FIN

24-27/3. Junior VM FIN

April

 

 

 

 

02. apr

Vårhopprennet, Skogn

 Vårhopprennet, Skogn

Vårhopprennet, Skogn 

 

09. apr

Vårhopp, Mosjøen (10-15)

Vårhopp, Mosjøen (10-15)

 

 

 * = Plastrenn som teller i NC-vintercup og ikke kan strykes.